By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

Podkarpackie: Funkcjonariusze KAS przechwycili 17 ton suszu tytoniowego

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podczas kontroli samochodu ciężarowego znaleźli w jego naczepie 17 ton suszu tytoniowego – poinformowała PAP rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Dodała, że samochód został zatrzymany do kontroli w Jaśle.

„Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze ujawnili, że w naczepie znajduje się ponad 17 ton suszu tytoniowego. Kierujący pojazdem mężczyzna okazał do kontroli dokumenty, które wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, co do legalności transportu” – podkreśliła Edyta Chabowska.

Jak ustalili funkcjonariusze KAS, kwota uszczupleń podatku akcyzowego mogła wynieść w tym przypadku prawie 8 mln złotych.

Edyta Chabowska zaznaczyła, że trwają dalsze czynności w tej sprawie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaśle.

Rzecznik przypomniała, że w ubiegłym roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do obrotu 26 mln sztuk papierosów o rynkowej wartości 18 mln złotych oraz ponad 21 ton tytoniu i suszu tytoniowego.

PAP/RIRM

drukuj