fot. PAP/Andrzej Grygiel

14 nowych przedsięwzięć w Programie dla Śląska

W Programie dla Śląska znalazło się 14 nowych przedsięwzięć. Przedstawiciele rządu wraz z premierem Mateuszem Morawickim podsumowali dziś w Katowicach dotychczasowe osiągnięcia  programu dla regionu. Dokument przedstawiono w grudniu ubiegłego roku.

 Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że nie jest on teoretyczny. Jego realizacja jest na wysokim poziomie.

 – Program dla Śląska działa i jest realizowany. Wprawdzie może nie jest taki, jak wszyscy chcieliby go widzieć, bo Program dla Śląska to około 100 stron. Ale przypominam: Program dla Śląska to w tej chwili 73 przedsięwzięcia na kwotę 42 mld złotych, z czego w realizacji mamy połowę środków na rzecz tego programu. Program jest wdrażany – powiedział Jerzy Kwieciński.

Szef resortu rozwoju poinformował też, że do programu dodano kilkanaście  nowych dużych przedsięwzięć na kwotę ponad 13 mld zł. To oznacza, że na cały program rząd przeznaczy minimum 55 mld zł.

Program dla Śląska to jeden z kluczowych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zakłada realizację sześciu głównych celów, m.in. wzrostu innowacyjności przemysłu i inwestycji rozwojowych, zwiększenie aktywności zawodowej i podniesienie kwalifikacji mieszkańców oraz poprawę jakości środowiska.

RIRM

drukuj