CBŚ zgubiło tajne dokumenty

Centralne Biuro Śledcze zgubiło tajne dokumenty – napisał jeden z portali. W katowickim CBŚ zaginęły tajne dokumenty dotyczące operacji przeciwko handlarzom narkotyków.

Jeden z funkcjonariuszy biura mówi, że jak wyciekną na miasto będzie wielki wstyd. Jednak jak akcentuje Maciej Wasik, były wiceszef CBA, skutki tego zdarzenia mogą być poważniejsze.

– To jest sprawa o wiele poważniejsza. Nie chodzi przecież tylko o kompromitację ani nawet odpowiedzialność karną, może być bowiem zagrożone życie i zdrowie funkcjonariuszy, którzy pracowali przy operacjach. Mam nadzieję, że ta informacja okaże się tylko plotką i będzie nieprawdą – mówi Maciej Wąsik.

CBŚ powołano w 2000 r. po połączeniu dwóch działających w KGP biur: do walki z przestępczością zorganizowaną i do walki z przestępczością narkotykową.

Wzorowano je na nowoczesnych instytucjach tego typu działających w Europie Zachodniej i USA.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl