fot. PAP/Adam Warżawa

W Gdańsku trwa Ogólnopolski Szczyt Energetyczny

W Gdańsku z udziałem ministrów polskiego rządu trwa od wczoraj Ogólnopolski Szczyt Energetyczny. Spotkanie odbywa się pod hasłem: „Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki”.

Szczyt energetyczny to szansa na dialog polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki.

– Tego typu spotkania są niezwykle ważne, bo motywują nas do wymiany doświadczeń, do trochę takiego „wyspowiadania się” z zamiarów, powiedzenia o tym, co się robi – wskazał minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Szef resortu podkreślił, że głos wielu środowisk energetycznych ma szansę dotrzeć do rządu i wpływa na realizowane projekty.

– Bierzemy pod uwagę różnego typu ciążenia z różnych środowisk, które powodują, że modyfikacje, które wprowadzamy są sensowniejsze, są bardziej potrzebne i wtedy łatwiej jest iść w dobrym kierunku – zwrócił uwagę Krzysztof Tchórzewski.

Obok ministra energii w dyskusji uczestniczą też: szef resortu inwestycji Jerzy Kwieciński oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk.

– Współpraca między ministerstwami jest wpisana w nasz regulamin. Ta współpraca rozwija się cyklicznie. Poszczególni ministrowie muszą się spotykać i wymieniać różnego typu kierunki działań, dlatego że my się wszędzie zazębiamy – dodał szef Ministerstwa Energii.

Szczyt energetyczny zakończy się dzisiaj. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki”. Dyskusja dotyczy m.in. reorganizacji rynku energii czy uniezależnienia gospodarczego i energetycznego kraju.

W ramach szczytu odbywa się także „Laboratorium innowacyjności”. To okazja dla przedstawicieli biznesu i nauki na prezentację innowacyjnych rozwiązań w przemyśle.

TV Trwam News/RIRM

drukuj