S. Karczewski: W piątek o godz. 12 spotkam się z P. Muchą ws. referendum konstytucyjnego

W piątek o godz. 12 spotkam się z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą ws. referendum konstytucyjnego – poinformował dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Karczewski pytany w radiu RMF FM o referendum ws. konstytucji ocenił, że sam pomysł przeprowadzenia referendum jest „ciekawy i interesujący”.

„Obywatele powinni się wypowiedzieć, to jest wypowiedź kierunkowa w jaką stronę powinny iść zmiany w konstytucji” – podkreślił.

Jednocześnie Karczewski zastrzegł, że nie do końca podobał mu się pomysł dotyczący samej daty referendum, które planowane jest na 11 listopada.

„Jednak 11 listopada to wielkie święto, które obchodzimy raz na 100 lat” – podkreślił marszałek.

Stanisław Karczewski poinformował też, że w piątek o godz. 12 spotka się ws. referendum z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą.

„Będziemy bardzo intensywnie rozmawiać” – zaznaczył.

Na uwagę, że do tej pory prezydent Andrzej Duda nie przedstawił jeszcze żadnego pytania, które miałoby znaleźć się w tym referendum, marszałek podkreślił, iż jest przekonany, że „prezydent opracował albo opracowuje te pytania”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl