Marszałek Senatu z wizytą w Czechach

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przebywa z dwudniową wizytą w Czechach. Wczoraj spotkał się on z ministrem zdrowia Svatoplukiem Nemeczkiem i szefem czeskiego MSZ Lubomirem Zaoralkiem. Z kolei dziś marszałek Senatu rozmawiał ze swoim czeskim odpowiednikiem Milanem Sztechem.

Podcza dzisiejszego spotkania marszałkowie Senatów Polski i Czech rozmawiali o współpracy obu izb. Temat rozmów dotyczył również stosunku Polski i Czech do przyszłości Unii Europejskiej. Politycy wyrazili także wspólne stanowisko w związku z obowiązkowym rozlokowywaniem migrantów w Unii Europejskiej i ewentualnym  wprowadzeniem „obowiązkowych kwot i sankcji, które miałyby być z tym związane.

Z kolei wczoraj podczas spotkania marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z szefem czeskiego MSZ Lubomirem Zaoralkiem poruszane były tematy polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, która od lipca przejmuje przewodnictwo oraz przygotowań do szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie.

 – Zgodziliśmy się że nie chcemy dzielenia Europy na wschodnią i zachodnią i żeby ten odstęp między wschodnią i zachodnią Europą był duży i coraz większy i zgodziliśmy się że chcemy utrzymać Unię Europejską jako całość. podkreślił  Lubomir Zaoralek – minister spraw zagranicznych Czech.

– Rozmawialiśmy również o szczycie NATO. Szczyt NATO który odbędzie się w Warszawie jest troską Polski i również wszystko członków Grupy Wyszehradzkiej- podkreśla Stanisław Karczewski – marszałek Senatu.

Jeszcze dziś marszałek Senatu odwiedzi nową siedzibę Wydziału Konsularnego Ambasady Rzeczpospolitej w Pradze, gdzie spotka się z Polonią.

– Chcemy utrzymywać więź z Polakami i cieszę się że tu w Czechach ta współpraca z Polakami i z Polonią jest bardzo dobra i również wsparcie rządu czeskiego jest dobre i odczuwalne przez Polaków i przez Polonię- powiedział Stanisław Karczewski – marszałek Senatu.

Marszałek Senatu złoży także kwiaty pod tablicą upamiętniającą marsz studentów o wolność i demokrację z 25 lutego 1948 roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl