Senat: Wystawa „Wilno – miasto miłosierdzia”

W Senacie z udziałem marszałka Stanisława Karczewskiego zostanie dziś otwarta wystawa przybliżająca najważniejsze miejsca Wilna i jego okolic związane z Miłosierdziem Bożym.

Ekspozycja pod hasłem „Wilno – miasto miłosierdzia” będzie pokazywała także postaci głoszące prawdę o miłosierdziu – św. Jana Pawła II, św. siostry Faustyny Kowalską i bł. ks. Michała Sopoćko.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest sekretarz ks. abp Wilna, ks. Mariusz Marszałek, a przygotowało ją Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Wicemarszałek Senatu Maria Koc zwraca uwagę, że Wilno jest miastem związanym z Miłosierdziem Bożym.

– Wilno jest miastem bardzo związanym z kultem Miłosierdzia Bożego poprzez siostrę Faustynę, poprzez cudowny obraz Miłosierdzia Bożego. Jest w tym mieście, pięknym mieście, zamieszkałym przez wielu Polaków, wiele miejsc, które świadczą o żywym kulcie Bożego Miłosierdzia. Myślę, że jest to niezwykle symboliczne i bardzo istotne, że ta wystawa będzie miała miejsce w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej, gdyż wiemy, że Senat sprawuje pieczę nad Polonią i Polakami, którzy mieszkają poza granicami ojczyzny i oczywiście sprawuje również pieczę nad Polakami, którzy mieszkają na Litwie – mówi Maria Koc.

Wystawa przedstawia 16 plansz, na których umieszczono zdjęcia i teksty w trzech językach: polskim, angielskim i litewskim. Zdjęcia przygotował artysta i fotograf Marian Dziwinel. W wydarzeniu wezmą udział goście z Wilna oraz z Polski.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj