Prezydent Duda: Wierzę, że będę mógł podpisać ustawy obniżające ZUS i CIT

Mały ZUS, obniżka podatku CIT to są niezwykle ważne elementy wsparcia dla małych firm i dla tych, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą. Wierzę, że będę mógł te ustawy zobaczyć na swoim biurku i będę mógł je podpisać – powiedział w poniedziałek, na spotkaniu z mieszkańcami Szamotuł prezydent Andrzej Duda.

Obniżka CIT z 15 proc. do 9 proc. obejmie 90 proc. wszystkich firm – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak poinformował, obniżka będzie dotyczyła 420 tys. firm i jest to „jeden z najniższych podatków CIT w Europie”. Szef rządu wyjaśnił, że firmy, które płacą ten podatek, odpowiadają za 60 proc. zatrudnienia i 77 proc. inwestycji. Premier Morawiecki zaznaczył także, że rząd dla tych najmniejszych firm, ma „znaczącą reformę płacenia za ZUS”.

Mniejszy ZUS dla małych firm oraz obniżenie CIT dla małych i średnich firm premier zapowiedział na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy w Warszawie.

Zadowolenie z tych propozycji wyraził wczoraj podczas spotkania z mieszkańcami Szamotuł prezydent Andrzej Duda.

Mały ZUS, obniżka podatku CIT to są niezwykle ważne elementy wsparcia dla małych firm i dla tych, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą. Często to słyszę, zwłaszcza w Wielkopolsce, gdzie ludzie są odważni i przedsiębiorczy. Potrzebujemy niższych kosztów, zwłaszcza na początku, kiedy zaczynamy działać. Cieszę się, że to będzie wdrażane. Wierzę, że będę mógł te ustawy zobaczyć na swoim biurku i będę mógł je podpisać. Zapowiadam Państwu, że będę mobilizował rząd do tego, żeby one były jak najszybciej – oświadczył prezydent.

Ponadto premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w tym roku kwota wolna od podatku znowu zostanie podniesiona. Zaznaczył, że poprzednicy podnieśli ją o 2 zł, a rząd Zjednoczonej Prawicy (…) w ciągu 1,5 roku podniósł tę kwotę do 8 tys. zł dla najbiedniejszych. [czytaj więcej]

Według szefa rządu, jeśli ktoś zarabia 120-140 tys. zł rocznie, to kwota wolna od podatku w wysokości 8 tys. zł daje takiej osobie kilkanaście złotych więcej miesięcznie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl