Dobiegła końca wizyta prezydenta Polski w Szwecji

Polska jest dla Szwecji jednym z ważniejszych partnerów – powiedział premier Królestwa Szwecji podczas spotkania z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Spotkaniem z premierem zakończyła się trzydniowa wizyta pary prezydenckiej w tym kraju.

Głównym tematem rozmów polityków była kwestia bezpieczeństwa. Premier Szwecji wyraził zaniepokojenie ws. sytuacji w Europie. Mówił o potrzebie wzmocnienia relacji transantlantyckich.

– Chciałbym podkreślić znaczenie podtrzymywania europejskiego bezpieczeństwa i relacji transatlantyckich, stąd relacja wewnątrz UE jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Obszarem, na którym Polska i Szwecja współpracuje, jest Partnerstwo Wschodnie. Wiele już dokonano, ale musimy kontynuować wysiłki w celu osiągnięcia długoterminowych i trwałych rezultatów – zaznaczył Stefan Loevfen, premier Królestwa Szwecji.

Prezydent Polski zapewnił premiera Szwecji, że jesteśmy gotowi do realizacji strategicznego partnerstwa i wdrażania go na wszystkich polach, zarówno w zakresie współpracy politycznej, jak i gospodarczej.

– Cała moja wizyta w Królestwie Szwecji służy właśnie temu, aby zacieśnić relacje pomiędzy Polską a Szwecją, aby to strategiczne partnerstwo, co do którego oba państwa zgodziły się kilka lat temu, było faktycznie realizowane z cała mocą – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Polski zgodził się co do kwestii omówienia wielu trudnych dziś dla Europy tematów.

– Tematów trudnych, które trzeba dziś omówić i w których trzeba zdecydowanie współdziałać, jest co najmniej kilka. To jest kwestia dalszego stanowiska UE wobec Brexitu, to także kwestia kontynuacji programu Partnerstwa Wschodniego i wszystkich pytań, które w związku z tym programem się rysują – wskazywał Andrzej Duda.

Moja wizyta służy zacieśnieniu relacji miedzy Polską a Szwecją – zaznaczył prezydent. Ze strony Polski jest pełna gotowość do współpracy – powiedział prezydent Andrzej Duda.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl