fot. PAP/Leszek Szymański

Spotkanie opłatkowe prezydenta z żołnierzami

Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, a także  minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wspólnie podzielili się opłatkiem z żołnierzami Wojska Polskiego, weteranami i ich rodzinami.

Świąteczne spotkanie rozpoczęło się od występu przedszkolaków – dzieci żołnierzy. Następnie do zgromadzonych gości zwrócił się prezydent – Andrzej Duda. W życzeniach świątecznych podkreślił, że służbę dla Polski pełnią nie tylko żołnierze, ale także ich najbliżsi.

– Chciałem, jak co roku, bardzo serdecznie podziękować za to, że ta służba jest realizowana przez polskich żołnierzy, że ich najbliżsi znoszą ten często trudny dla nich czas, kiedy to się dzieje, kiedy to jest w trakcie, kiedy czekają dzieci, żony, mężowie, rodzicie. To jest służba dla RP i jestem państwu za to w imieniu RP i całego naszego społeczeństwa ogromnie wdzięczny – powiedział prezydent.

Swoją wdzięczność w tym wyjątkowym dniu wobec dowódców, żołnierzy, pracowników wojska i weteranów wyraził także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– „Bóg się rodzi, moc truchleje” – to słowa pięknej, polskiej kolędy. Święta Bożego Narodzenia są niezwykle istotne dla nas wszystkich, są mocno osadzone w polskiej tradycji. Te święta obchodzimy w gronie rodzinnym. Dziś spotykamy się też w gronie rodzinnym, w gronie rodziny wojskowej – wskazał minister obrony narodowej.

Spotkanie opłatkowe było także okazją do podsumowania mijającego roku. Do najważniejszych wydarzeń, jak zaznaczał minister obrony należy współpraca ze Stanami Zjednoczonymi.

Ten rok to także rok naszej wspólnej pracy. Bardzo dziękuję wszystkim, tym którzy, na co dzień służą w Wojsku Polskim, którzy przyczynili się do tego, aby Wojsko Polskie rozrastało się liczebnie, żeby było wyposażane w najnowocześniejszy sprzęt, żeby było jak najsilniej osadzone w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego – dodał szef MON.

Po zakończeniu tej części spotkania, zgromadzeni goście wysłuchali fragmentu Ewangelii według św. Łukasza. Potem nadszedł czas łamania się opłatkiem i składania świątecznych życzeń.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl