RCB: kolejna osoba zatruła się czadem

We wtorek kolejna osoba zmarła z powodu zatrucia tlenkiem węgla – poinformowało w środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB zaapelowało też, aby nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa.

„Wczoraj kolejna osoba zmarła z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Pamiętajcie, że chociaż czadu nie można wyczuć ani zobaczyć, to jest on jednak śmiertelnie niebezpieczny. Nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa” – poinformowało w środę na Twitterze RCB.

Jak podało RCB na swojej stronie internetowej od 1 października, w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarło 15 osób, dlatego RCB apeluje, by instalować czujki wykrywające tlenek węgla, regularnie wietrzyć pomieszczenia, w których korzysta się z piecyków i kuchenek czy term gazowych, nie zaklejać i nie zasłaniać klatek wentylacyjnych oraz sprawdzać szczelność przewodów kominowych.

Jak podaje RCB zatrucie czadem (tlenkiem węgla) to jedno z najpoważniejszych zagrożeń, jakie niesie ze sobą zima. W ubiegłym roku czadem zatruły się 52 osoby.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl