W Gdańsku odbędzie się 9 manifestacji

Ulicami Gdańska przejdzie dziś 9 manifestacji. Większość z nich przemaszeruje pod hasłami obrony rodziny, małżeństwa i tradycyjnych wartości. Organizatorami pochodów są m.in. Krucjata Różańcowa, Ruch Kontroli Władzy oraz Kibice Motoru Lublin „Motorowcy”.

Władze miasta zezwoliły również na przemarsz Trójmiejskiego Marszu Równości, organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado.

Zgodnie z prawem środowiska LGBT nie powinny otrzymać tej zgody – zwraca uwagę Anna Kołakowska, miejska radna PiS, reprezentująca organizację Ruch Kontroli Władzy.

– Wnioski organizacji patriotycznych, katolickich, zostały złożone jako pierwsze w Urzędzie Miejskim, czyli na 30 dni przed 21 marca- dokładnie o godzinie 24.00, więc nie mamy wątpliwości, że złożyliśmy je jako pierwsi, zgodnie z prawem. Ci wszyscy, którzy składali je po nas, nie powinni dostać zgody na demonstracje w tym samym miejscu, o które wnioskowaliśmy. Niestety, stało się inaczej. Stowarzyszenie promujące homoseksualizm otrzymało zgodę na demonstrację i będzie kolizja. Mamy takie wrażenie, że prezydent Adamowicz celowo dąży do jakieś konfrontacji, do prowokacji, zamiast zakazać wszystkich demonstracji i powiedzieć, że to ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa, na paraliż miasta. Miasto Gdańsk nie zrobiło nic, żeby temu zapobiec – mówi Anna Kołakowska.

W związku z planowanymi manifestacjami w godzinach od 10.00 – 20.00 w rejonie Śródmieścia mogą wystąpić czasowe wyłączenia z ruchu ulic albo ograniczenie ich przepustowości.

Nie są również wykluczone zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej poinformował Urząd Miejski w Gdańsku. W zabezpieczeniu sobotnich manifestacji będzie uczestniczyć kilkuset policjantów.

RIRM

drukuj