Wiezienie za obronę nienarodzonych

Posłowie PiS-u pytają przedstawicieli Kanady o Mary Wagner, która odsiaduje karę więzienia za obronę życia poczętego. Działaczka Pro Life Kanady trafiła do więzienia w 2012 roku tylko dlatego, że stojąc w pobliżu centrum aborcyjnego, oferowała poradę i pomoc wchodzącym do niego kobietom.

O sprawę dopytywali wczoraj posłowie Arkadiusz Czartoryski i Jan Dziedziczak. Okazją było posiedzenie grupy polsko-kanadyjskiej z udziałem kanadyjskiego parlamentarzysty, szefa komisji spraw zagranicznych i ambasador Kanady.

– Postawiliśmy tę sprawę bardzo mocno. Pokazywaliśmy m.in. panu przewodniczącemu, panu posłowi, pani ambasador różańce, także te wykonane w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, aby dać do myślenie przedstawicielom tego kraju. Kiedyś ludzie ginęli za wolność, dzisiaj za życie tę wolność się ogranicza. Tego nie można akceptować. Pani poseł Jadwiga Wiśniewska jako przewodnicząca grupy polsko-kanadyjskiej wystosowała list do odpowiednika w parlamencie Kanady, ale to na pewno nie koniec naszych walk – powiedział poseł Jan Dziedziczak.

Wyrazy Solidarności z Mary Wagner napływają z całego świata w tym z Polski. Wsparcie z naszego kraju przekazały liczne organizacje pro-life oraz posłowie PiS-u, w tym poseł Artur Górski.

RIRM

* * *

Obrona Mary Wagner na spotkaniu Polsko-Kanadyjskiej Grupy Parlamentarnej.

W czwartek 20 lutego w Sejmie doszło do spotkania polskich i kanadyjskich parlamentarzystów.

Delegacji Kanady przewodniczył Pan Dean Allison Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Kanady. Na spotkaniu obecna była również JE Pani Ambasador Kanady Alexandra Bugailiskis. Spotkanie zaplanowane zostało przede wszystkim z powodu wizyty grupy przedsiębiorców kanadyjskich. Niemałym zaskoczeniem dla delegacji z Kanady była podniesiona przez polskich posłów sprawa uwięzionej już drugi rok obrończyni życia Mary Wagner.

Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski trzymając w  ręku różaniec przypomniał historię przetrzymywanej w więzieniu od sierpnia 2012 roku Mary Wagner. „Czy naprawdę uważacie Państwo, że modlitwa różańcowa i rozdawanie kwiatów, białych róż, to wystarczające powody żeby kogoś zamknąć na lata w więzieniu” dopytywał poseł Czartoryski. Obecny na spotkaniu Senator Robert Mamątow (PiS) członek Parlamentarnego Zespołu Obrony Chrześcijan na Świecie, wyraził swoje ogromne zaskoczenie, że w wolnym cywilizowanym kraju Kanadzie zamyka się ludzi za wiarę i zapytał czy taka sytuacja byłaby możliwa w przypadku muzułmanina. W obronie Mary Wagner wypowiedział się też Poseł Jan Dziedziczak, który nawiązał do wspólnej polsko-kanadyjskiej historii a szefowa sejmowej Grupy Polsko-Kanadyjskiej Poseł Jadwiga Wiśniewska przekazała stronie kanadyjskiej list z wyrazami poparcia dla uwięzionej Mary Wagner.

Wszystkie wypowiedzi członków delegacji z Kanady wyrażały współczucie dla Mary Wagner i zaskoczenie tak silną reakcją polskich parlamentarzystów. Pani Ambasador podkreśliła ogromną determinację polskich katolików, którzy nadesłali do Ambasady Kanady w Warszawie tysiące listów w obronie Mary Wagner. W dalszej części dyskusji, która dotyczyła spraw współpracy międzynarodowej, Kanadyjczycy powracali do historii Mary Wagner.

Biuro Posła Arkadiusza Czartoryskiego

 

 

drukuj