W czwartek mija termin na składanie wniosków o dotację na modernizację gospodarstw rolnych

To już ostatnie dni na złożenie wniosku o dotację na modernizację gospodarstw rolnych. Termin na dostarczenie dokumentów do biur powiatowych Agencji mija 19 sierpnia 2021 r.

To już ostatni moment na złożenie wniosku o wsparcie w ramach programu modernizacji gospodarstw rolnych.

– Termin upływa 19 sierpnia 2021 r., więc tak naprawdę na składanie wniosków zostało bardzo mało czasu – mówi Wojciech Kwaśnik z Wielkopolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na razie wniosków wpłynęło niewiele. Tymczasem kwoty, jakie dostać mogą rolnicy, są spore.

– Jest to wsparcie skierowane do rolników, którzy prowadzą działalność rolniczą w zakresie produkcji roślinnej bądź zwierzęcej – przypomina Bernadeta Wenzel z Wielkopolskiego Oddziału ARiMR.

Wysokość pomocy zależna jest od planowanych wydatków gospodarzy. Na rozwój produkcji prosiąt można otrzymać najwięcej, bo aż 900 tys. zł. W przypadku rozwoju produkcji bydła mięsnego czy mleka krowiego można dostać 500 tys. zł.

– Natomiast dla tych, którzy tylko będą kupować maszyny, jest to wsparcie w wysokości 200 tys. zł. Ci, którzy chcą robić inwestycje w zakresie nawodnień, mogą otrzymać wsparcie w wysokości 100 tys. zł – wyjaśnia Bernadeta Wenzel.

Można złożyć tylko jeden wniosek. Oznacza to, że jeżeli rolnik chce starać się o pomoc na inwestycje w produkcji prosiąt, nie może już ubiegać się o wsparcie na rozwój produkcji bydła mięsnego. Może natomiast złożyć wniosek na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa.

TV Trwam News

drukuj