W Brukseli odbyło się trzecie wysłuchanie Polski w ramach procedury z art. 7

W Brukseli odbyło się trzecie już wysłuchanie Polski w ramach procedury z art. 7 unijnego traktatu. W jego trakcie głos zabrało 12 państw unijnych, z czego 11 zdecydowało się na zadanie pytań.

Wśród nich nie znalazło się jednak nic nowego – wskazał po zakończeniu obrad wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

– Wszystkie te pytania były już zadane. I myślę, że wszystkie odpowiedzi były już udzielone w sposób niezwykle szczegółowy oraz rzeczowy. (…) Dzisiaj najważniejszą nowością jest działanie polskiego parlamentu jeśli chodzi o zmianę ustawy o Sądzie Najwyższym. Wśród wypowiedzi państw członkowskich, wszystkie z nich zwróciły uwagę, że przyjęcie ustawy o SN w Polsce jest bardzo pozytywnym sygnałem. Wszystkie państwa odniosły się dużo bardziej jednoznacznie niż wciąż nieposiadająca konkludowanej opinii Komisja Europejska. To jest bardzo pozytywna strona tego wydarzenia – wskazał Konrad Szymański.

Wiceminister spraw zagranicznych zaznaczył, że jego zdaniem bardzo wiele państw UE chciałoby, aby procedura art. 7 wobec Polski była bliżej wygaszenia. Jak dodał, obecnie jest ona przeciągana.

Konrad Szymański ocenił, że byłoby lepiej, gdyby KE wzięła odpowiedzialność nie tylko za uruchomienie procedury art. 7 unijnego traktatu, ale również za jej zamykanie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl