fot. PAP/Marcin Obara

Min. Z. Ziobro: Unia Europejska okrada Polskę. Mamy do czynienia z bezprawiem

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreśla, że Unia Europejska okrada Polskę i realizuje agresywną agendę wobec naszego kraju. Chodzi o sprawę kopalni Turów oraz działającą Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.   

Minister Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski, był pytany o to, kto odpowie za kary nałożone na Polskę przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi o sprawę kopalni Turów oraz działającą Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Komisja Europejska potrąca środki z funduszy, które należą się Polsce.

Minister Zbigniew Ziobro podkreślił, że Unia Europejska poprzez polityczny organ, jakim jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, wydała bezpodstawne orzeczenie na etapie wstępnym.

Tymczasem, jak zaznaczył, traktat mówi wyraźnie, że kary mogą być nakładane na kraj, ale dopiero w wyroku końcowym.

– Do końcowego wyroku było daleko. To było postępowanie wstępne w sprawie kopalni Turów i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Mamy do czynienia z bezprawiem, a jeżeli ktoś bezprawnie zabiera komuś pieniądze, to  kradnie. Unia Europejska okrada Polskę w tym zakresie i takie jest moje stanowisko – podkreślił minister Zbigniew Ziobro.

Polski rząd porozumiał się z Czechami w sprawie dalszego działania kopalni Turów. W efekcie rząd w Pradze wycofał skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Z kolei sprawa Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jest praktycznie zamknięta. W połowie lipca 2022 roku wejdą w życie przepisy, na mocy których zostanie ona zlikwidowana. W miejsce Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego zostanie utworzona Izba Odpowiedzialności Zawodowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl