W Brukseli konferencja ws. marszu dla pokoju

W Parlamencie Europejskim odbędzie się konferencja prasowa poświęcona „Marszowi dla pokoju i poszanowania międzynarodowych norm i prawa”.

Spotkanie zorganizowali europosłowie PiS Kazimierz Ujazdowski i Marek Jurek oraz działacz opozycji demokratycznej w PRL Adam Borowski. W konferencji mają wziąć udział czeczeńscy dysydenci Ahmed Zakajew i Said-Amin Ibragimow.

Marsz składa się z  objazdu parlamentów 14 europejskich stolic. Jego uczestnicy apelują o utworzenie międzynarodowej grupy śledczej do rozpoznania zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości popełnionych przez Rosji na narodzie czeczeńskim w latach 1994-2014.

Uczestnicy „Marszu dla pokoju” odwiedzą m.in. Warszawę, Wilno, Rygę, Tallin, Helsinki, Sztokholm, Oslo, Kopenhagę, Berlin, Pragę, Wiedeń, Berno, Paryż i Brukselę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl