fot. pixabay.com

W Berlinie ma powstać pomnik pamięci polskich ofiar niemieckiej okupacji

W samym sercu Berlina utworzone zostanie miejsce pamięci polskich ofiar okupacji niemieckiej. Prowadzone są w tym kierunku prace, co wczoraj było tematem rozmów prezydentów Polski i Niemiec. Andrzej Duda oczekuje, że pomnik powstanie w 2024 roku.

O upamiętnieniu polskich ofiar okupacji niemieckiej prezydenci Polski i Niemiec rozmawiali kilka lat temu. Wtedy padły deklaracje. Na tym się jednak nie zakończyło. Pomnik jest na etapie koncepcji.

– Ta koncepcja jest opracowywana. Eksperci, którzy opracowują tę koncepcję, proponują takie upamiętnienie, które jest jednocześnie pomnikiem, ale także miejscem spotkań – zaznaczył prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.  

Inicjatywa to gest, który zostanie przyjęty w Polsce z uznaniem – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Myślę, że będzie to bardzo ważne dla pogłębiania jeszcze tego, co nazywamy  procesem dobrego sąsiedztwa, tego, co oparte jest na wzajemnym przebaczeniu, zapoczątkowanym przez polskich i niemieckich biskupów,  dawno, dawno temu, jeszcze w latach 60-tych – wskazał Andrzej Duda.

Polski prezydent wyraził nadzieję, że pomnik zostanie odsłonięty nie później niż w 2024 roku – roku 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl