fot. PAP/EPA

Niemcy: Wielotysięczna manifestacja w Berlinie przeciwko orzeczeniu TK w sprawie czynszów

Tysiące ludzi protestowało w czwartek w Berlinie przeciwko orzeczeniu federalnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie limitu czynszów. Do zorganizowania wiecu wezwało Berlińskie Stowarzyszenie Lokatorów.

Po tym, jak Federalny Trybunał Konstytucyjny uchylił w czwartek berliński limit czynszów, kilka tysięcy osób demonstrowało w stolicy Niemiec na rzecz ogólnokrajowego zamrożenia czynszów – poinformowała agencja dpa.

Uczestnicy protestu krytykowali decyzję TK i wezwali do podjęcia dalszych działań politycznych przeciwko „szaleństwu czynszowemu”.

Według policji praktycznie wszyscy protestujący nosili maseczki, a także starali się zachować pewien dystans między sobą.

Niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że ustalenie przez władze Berlina maksymalnych stawek czynszu w wynajmowanych mieszkaniach i zamrożenie ich na pięć lat jest niezgodne z konstytucją.

Limit opłat za wynajem w Berlinie wszedł w życie 23 listopada 2020 roku, wymuszając obniżenie czynszów dla ponad 300 tys. najemców i zamrażając je na tym poziomie na pięć lat.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl