W Belwederze odbędzie się spotkanie ws. edukacji domowej

W Belwederze odbędzie się dziś debata o edukacji domowej. Organizatorem spotkania pt. „Edukacja domowa: wczoraj, dziś i jutro” jest Biuro Dialogu w Kancelarii Prezydenta.

O zorganizowanie takiej debaty do Kancelarii Prezydenta zwróciły się środowiska, które zajmują się tego typu nauczaniem.

Do Belwederu przybędą dziś przedstawiciele organizacji rządowych, pozarządowych a także rodziców – mówi Wojciech Kolarski, podsekretarz w Kancelarii Prezydenta RP.

– Celem jest przekazanie z pierwszej ręki panu Prezydentowi informacji o tej metodzie wychowawczej. Zostały tu zaproszone osoby z ministerstwa edukacji, które już współpracują z przedstawicielami tego środowiska w grupie roboczej. Spotkanie ma wyjaśnić ewentualne problemy z nią związane, które pojawiły się w ostatnim roku a które były trochę efektem spadku władz poprzedniego ministerstwa, pozostawionym nowej pani minister – podaje Wojciech Kolarski.

W tym roku z przedstawicielami rodziców prowadzących edukację domową spotkała się już minister edukacji Anna Zalewska.

Rozmowy dotyczyły m.in. obniżenia subwencji dla uczniów kształcących się w domu. Od 1 stycznia gminy dostają na ten cel o 40 proc. mniej środków.

Z informacji MEN-u wynika, że w domu uczy się ok. 6 tys. dzieci. Każdy z nich

jest przypisany do konkretnej szkoły. Lekcje prowadzą z nimi jednak sami rodzice.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl