W Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie wierni modlili się w intencji pokoju, solidarności i jedności

W Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie wierni modlili się we wtorek w intencji pokoju w Europie, solidarności i jedności. To wszystko w ramach inicjatywy „Modlitwa Bez Granic dla Niepodległej”.

Wydarzenie zainaugurowała Msza św. Po Eucharystii modlitwa była kontynuowana przed Najświętszym Sakramentem. Zgromadzeni dziękowali Trójcy Świętej za pokój w Europie oraz prosili o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana.

To właśnie on po wojnie rozpoczął misję budowania Wspólnoty Narodów Europy – przypomniał prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana.  Jak dodał, modlitwa w intencji Ojczyzny to odpowiedź na wezwanie tego Sługi Bożego.

– Ta modlitwa z jednej strony ma służyć takiej duchowej odbudowie naszej Ojczyzny, a z drugiej strony uzyskujemy od Sługi Bożego Roberta Szumana takie wezwanie, żeby Polska, tak jak potrafiła, umiała walczyć o wolność i uzyskanie wolności, tak w tej chwili może walczyć o jakby uzyskanie niepodległości Europy. Niepodległości, czyli wyzwolenia się spod tych kierunków negatywnych, neoliberalnych, które idą w kierunku zabijania dzieci nienarodzonych – powiedział prof. Zbigniew Krysiak.

Pierwsza „Modlitwa bez Granic” miała miejsce 13 maja 2018 r. podczas Europejskiego Festiwalu Schumana w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Od tego czasu, co miesiąc modlitwa była kontynuowana w Kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Głównym organizatorem „Modlitwy Bez Granic dla Niepodległej” jest Instytut Myśli Schumana.

Inicjatywa będzie odbywała się 13 każdego miesiąca przez najbliższe 100 miesięcy.

RIRM

drukuj