fot. mon.gov.pl

W 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie OT rusza projekt „Wakacje z mundurem”

W 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej rusza dziś projekt „Wakacje z mundurem”.

Jest on skierowany przede wszystkim do uczniów, studentów oraz nauczycieli.  W projekcie ma uczestniczyć ponad 200 osób.

Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji to świetny pomysł, aby pogodzić naukę i pracę z realizacją swoich marzeń i przeżyć przygodę.

O szczegółach projektu mówi por. dr Diana Warchocka, rzecznik prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– To będzie szkolenie podstawowe., Będzie ono trwało 16 dni. Zakończy się przysięgą wojskową w dniu 31 sierpnia. Równolegle będzie również prowadzone szkolenie wyrównawcze, trwające 8 dni i szkolenie w weekendy, wyznaczone w kalendarzu szkoleń. Jest to projekt bardzo ważny i istotny, ponieważ przede wszystkim skierowany do młodych ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość z wojskiem. Na tym szkoleniu będą mieli zajęcia strzeleckie, z taktyki, z udzielania pierwszej pomocy, z topografii. Będą również działać w terenie bezpośrednio. Będą poznawać zasady użycia broni. Będą poznawać potrzeby i rejon lokalnej społeczności, czyli naszego województwa – kujawsko-pomorskiego – wyjaśnia por. dr Diana Warchocka.

Podobny projekt odbył się podczas ostatnich ferii zimowych. Według danych WOT, w tym czasie w szeregi terytorialsów w całym kraju wstąpiło ponad 700 żołnierzy.

8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej powstała w trzecim etapie formowania WOT. W skład brygady wchodzi 81 batalion lekkiej piechoty w Toruniu.

RIRM

drukuj