fot. https://twitter.com/MAPGOVPL

W Mielniku odbył się „Łańcuch poparcia” dla polskich żołnierzy i funkcjonariuszy

Z Mielnika nad Bugiem wysłany został sygnał poparcia dla żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej. W wydarzeniu udział wzięli m.in. minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, a także minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Polska flaga w rękach setek osób. Wśród nich mieszkańcy regionu, harcerze, uczniowie klas mundurowych. Z Mielnika nad Bugiem w woj. podlaskim wyszedł sygnał, a właściwie „łańcuch poparcia” dla obrońców polskich granic.

– Dziękuję za ten silny sygnał solidarności z żołnierzami Wojska Polskiego, z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji; z ludźmi, którzy na co dzień strzegą granicy naszej Ojczyzny – powiedział minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Z inicjatywy gen. bryg. rez. Dariusza Wrońskiego, z udziałem polityków, wybrzmiał głośny sprzeciw przeciwko szkalowaniu polskich funkcjonariuszy i przypisywaniu okrucieństwa, gdy w Mińsku i na Kremlu zapadła decyzja o hybrydowej wojnie przeciwko Polsce poprzez skierowanie na granicę tysięcy migrantów, chcących nielegalnie dostać się na terytorium naszego kraju.

– Składamy wielkie podziękowania, wielką wdzięczność, dla wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy nie bacząc na trudy i na to, co ich spotyka z tej części naszego społeczeństwa, która nie potrafiła stanąć razem z Polską, bronią nas. Wiemy, że będą nas bronić skutecznie o każdej porze, abyśmy mogli być wolni, bezpieczni i żyć szczęśliwie – podkreślił minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Akcja „Łańcuch poparcia” to także protest przeciwko filmowi Agnieszki Holland, który już teraz zagranicą przyczynia się do szkalowania dobrego imienia Polski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl