Kujawsko-pomorskie: PiS przedstawiło 5 propozycji dla województwa

Regionalne władze Prawa i Sprawiedliwości przedstawiły w piątek pięć propozycji dla województwa kujawsko-pomorskiego. Są wśród nich m.in. port multimodalny w Bydgoszczy i rewitalizacja linii kolejowych. „Idziemy po zwycięstwo w wyborach do sejmików” – podkreślił poseł Tomasz Latos.

Na konferencji prasowej przy moście wjazdowym do Bydgoszczy przedstawiciele PiS zaprezentowali pierwsze propozycje programowe, z którymi będą szli do październikowych wyborów samorządowych w województwie kujawsko-pomorskim.

„Dzisiaj występuję w nieco innej roli niż kandydat na prezydenta Bydgoszczy, a mianowicie prezesa okręgowego i jednego z liderów PiS w naszym województwie. Te pięć propozycji to tylko przykłady, gdyż będziemy realizowali znacznie więcej inwestycji w momencie, gdy PiS przejmie władzę w naszym województwie, czego wszystkim mieszkańcom życzę” – wskazał pos. Latos, który ubiega się o fotel prezydenta Bydgoszczy.

Pięć propozycji przedstawionych w piątek przez PiS to budowa portu multimodalnego w Bydgoszczy, rozbudowa sieci wodociągowych m.in. w Chełmnie i Solcu Kujawskim, rewitalizacji linii kolejowych – 356 z Bydgoszczy do Poznania, Toruń Wschodni-Chełmża, Grudziądz-Brodnica oraz Grudziądz-granica województwa, remont oraz przebudowa dworców kolejowych Bydgoszcz Zachodnia, Włocławek, Toruń Miasto i Wschodni, Mogilno, Kołodziejewo i Janikowo. Piątym punktem jest stworzenie blisko 100 otwartych stref aktywności dla miłośników ruchu.

„Port multimodalny to inwestycja niezwykle ważna nie tylko dla Bydgoszczy i województwa, ale dla całego kraju. Żeby porty trójmiejskie mogły się rozwijać potrzeba stworzenia takiej właśnie możliwości. Port ten będzie oparty o transport kolejowy, ale w dalszej przyszłości także o transport rzeczny” – wskazał Tomasz Latos.

Poseł PiS Joanna Borowiak dodała, że program samorządowy jej formacji opiera się, podobnie jak na szczeblu rządowym, na idei zrównoważonego rozwoju.

„Chcemy poprawy jakości życia mieszkańców małych gmin i najmniejszych ośrodków. Dlatego w naszym programie dla województwa znalazły się takie gminy jak Solec Kujawski, Chełmno, Więcbork, Skępe czy Lubień Kujawski. Poprawa jakości codziennego życia, a z tym związana jest niewątpliwie sieć wodociągowa, jest jednym z naszych najważniejszych celów” – podkreśliła Joanna Borowiak.

Liderka PiS w okręgu toruńsko-włocławskim Marzenna Drab oceniła, że jej partia dotrzymuje słowa, co widać jej zdaniem obserwując trzy lata sprawowania władzy.

„Gwarantujemy państwu, że na pewno wywiążemy się z naszych zobowiązań. Rewitalizacja linii kolejowych i postawienie na PKP to wyraz dbałości o środowisko i zmniejszanie emisji dwutlenku węgla” – powiedziała.

Poseł Piotr Król ocenił, że linia 356 jest charakterystycznym elementem patologii, do którego doszło na polskiej kolei.

„Ta linia po stronie województwa wielkopolskiego jest zbudowana i można z niej korzystać. Po stronie bydgoskiej ona zrewitalizowana nie jest. Mieszkańcy żyjący na granicy województw podkreślają, że nie ma gorszego nieszczęścia niż mieszkanie w jednym województwie i pracowanie w innym. Komunikacja między województwami właściwie zniknęła. Chcemy ją odrodzić” – wskazał poseł Król.

Kandydat PiS na prezydenta Włocławka Jarosław Chmielewski podkreślił, że województwo kujawsko-pomorskie to również mniejsze aglomeracje.

„Potrzeba wpompowania tam określonych środków, żeby mogły być realizowane inwestycje. Nie może być tak jak do tej pory czyniły władze województwa zasiadające w Toruniu zapominając o Włocławku i potrzebnych tam inwestycjach” – powiedział Jarosław Chmielewski.

Poseł Latos odpowiadając na pytanie dziennikarzy powiedział, że PiS nie wybrało jeszcze kandydata na marszałka województwa po ewentualnej wygranej w październikowych wyborach do sejmiku.

„Nie mamy wytypowanego marszałka. Idziemy po zwycięstwo, a później usiądziemy razem i znajdziemy najlepszą osobę na to stanowisko” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl