fot. twitter.com

W 2019 r. niedziela handlowa – raz w miesiącu

W roku 2019 niedziela handlowa będzie przypadać tylko raz w miesiącu. Do tej pory sklepy w niedzielę były czynne w każdym miesiącu przynajmniej dwukrotnie.

To efekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która zaczęła obowiązywać w marcu. Przewiduje ona stopniowe odchodzenie od handlu w niedzielę. Od 2020 roku będzie tylko kilka niedziel handlowych w roku.

W Sejmie procedowana jest już nowelizacja ustawy. Zmiany mają spowodować, że sklepy nie będą mogły omijać zakazu handlu, udając placówki pocztowe.

Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara wskazuje, że wspomniana nowela jest bardzo potrzebna.

– Te zapisy, które miały być nowelizowane, które zostały zaproponowane przez Klub Prawa i Sprawiedliwości, są niekontrowersyjne, bo dotyczyły m.in. tych placówek pocztowych – sklepów jak Żabka, które przekształciły się w „placówki pocztowe”. A to nieprawda, bo przecież one nie świadczą żadnych usług pocztowych oprócz tego, że są tam wydawane jakieś paczki – i to też sporadycznie – zwraca uwagę Alfred Bujara.

Nowelizacja ustawy o handlu w niedziele jest obecnie po pierwszym czytaniu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl