fot. pixabay.com

W 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II ulicami polskich miast przejdą Marsze Papieskie

2 kwietnia ulicami polskich miast, w tym między innymi Warszawy, Szczecina i Krakowa, przejdą Marsze Papieskie. Stanowią one oddolną inicjatywę,  która ma przypomnieć bogate nauczanie św. Jana Pawła II, ale też być wyrazem sprzeciwu wobec haniebnych oskarżeń wymierzonych w Papieża Polaka.

Batalia o obronę niepodważalnej świętości Jana Pawła II cały czas trwa. Wyrazem tego są liczne inicjatywy, jak np. Marsz Papieski, który w 18. rocznicę śmierci Papieża Polaka przejdzie ulicami stolicy.

– Uznaliśmy, że już dosyć tego, że to jest „non possumus”, że dalej nie pozwolimy na obrażanie naszych wartości. I postanowiliśmy się policzyć – powiedziała Małgorzata Żaryn, będąca pomysłodawcą Marszu.

Wydarzenie będzie nawiązywać do Białego Marszu Papieskiego, który odbył się w Warszawie i wielu innych miastach, kiedy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca.

– Tenże Biały Marsz stanowił dla nas inspirację. U źródeł tego wszystkiego leży chęć restytuowania naszej wspólnoty, przywrócenia naszej wspólnocie korzeni i tego wszystkiego, czego nas nauczył Jan Paweł II, przyjeżdżając do Polski w roku 1979 – zaznaczyła Małgorzata Żaryn.

Polacy czerpali z nauk św. Jana Pawła II nie tylko podczas jego apostolskich wizyt w Ojczyźnie, ale także w ciągu całego jego długiego pontyfikatu. Jak wskazała organizator marszu, Barbara Konarska, intencją wydarzenia jest zabranie św. Jana Pawła II z przestrzeni politycznych rozgrywek.

– To jest nasze dobro narodowe. To jest marsz dla wszystkich ludzi, którzy też nie zgadzają się na to, żeby na politycznym ringu boksować wszystkie nasze wartości – podkreśliła Barbara Konarska.

Jak podkreślają organizatorzy marszu, wydarzenie jest inicjatywą całkowicie oddolną. W akcję zaangażowało się Centrum Życia i Rodziny, będące jednym ze współorganizatorów.

– Możemy pokazać, że odrzucamy w pełni te wszystkie nieprawdziwe zarzuty, oparte wielokrotnie na fałszywych lub niepełnych badaniach historycznych – mówił prezes CŻiR, Paweł Ozdoba.

W [Warszawie] marsz wyruszy o godzinie 11.00 z Ronda Dmowskiego i kierować się będzie w stronę bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie o godz. 12.30 sprawowana będzie wspólna Eucharystia.  Podobne marsze, również 2 kwietnia, przejdą m.in. ulicami [Szczecina] i Krakowa.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl