fot. https://www.facebook.com/

Marsz Papieski przejdzie ulicami Szczecina

Szczecin dołączył do polskich miast, które zorganizują Marsz Papieski. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, przy tamtejszym Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O godz. 15.00 sprawowana będzie Msza święta. Po niej wyruszy Marsz Papieski, który przejdzie ulicami miasta. Wierni będą chcieli wyrazić w ten sposób sprzeciw wobec prób podważenia autorytetu i świętości Jana Pawła II.

Bogdan Ilcewicz, jeden z organizatorów, zachęcił mieszkańców Szczecina i okolic do zamanifestowania swojego poparcia dla Papieża Polaka.

– Widzimy na przykład po Marszu dla Życia w Szczecinie, że dla wielu osób taka forma zamanifestowania pewnych wartości jest bardzo ważna. Robimy wszystko, co jest w naszej mocy oraz apelujemy do udziału. To jest marsz ludzi, którzy po prostu chcą pokazać, że Jan Paweł II jest dla nich bardzo ważną postacią – mówił Bogdan Ilcewicz.

Marsz Papieski przejdzie także m.in. ulicami Warszawy i Krakowa. W stolicy wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 na Rondzie Romana Dmowskiego, skąd wierni przejdą do katedry św. Jana Chrzciciela.

Z kolei organizatorzy marszu krakowskiego planują odtworzyć trasę Białego Marszu, który po zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II w 1981 r. zgromadził na tamtejszych błoniach kilkaset tysięcy Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl