fot. pixabay.com

„Łańcuch eucharystyczny” o sprawiedliwy pokój na Ukrainie

Wierni w całej Polsce, w ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy „Łańcuch eucharystyczny”, będą dziś modlić się o sprawiedliwy pokój na Ukrainie. W modlitwę włącza się m.in. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Msze święte w intencji zakończenia wojny na Ukrainie sprawowane będą o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Kustosz toruńskiego sanktuarium, o. Andrzej Laskosz CSsR, powiedział, że w tym trudnym czasie modlitwa o pokój na Ukrainie i w naszych sercach jest niezwykle potrzebna.

Redemptorysta dodał, że zgromadzeni w świątyni odmówią też modlitwę o dar pokoju ułożoną przez Jana Pawła II.

– Na początku, kiedy wojna jeszcze nie wybuchła, bardzo promowaliśmy modlitwę Jana Pawła II, a tam jest m.in. to słynne zdanie „Nigdy więcej wojny”, że trzeba czynić wszystko, by zapobiec wielkim tragediom ludzkim. My będziemy to czynić na podstawie modlitwy ułożonej przez św. Jana Pawła II w jego Sanktuarium. Zapraszamy w tym dniu Sanktuarium, by wspólnie razem modlić się o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie – mówił o. Andrzej Laskosz CSsR.

Modlitwa w Polsce jest elementem europejskiego „Łańcucha eucharystycznego”, o który zaapelowała Rada Konferencji Biskupich Europy.

W ramach inicjatywy, każdego dnia w czasie Wielkiego Postu, o pokój na Ukrainie modli się inny kraj.

RIRM

drukuj