fot. pixabay.com

Środowiska pro-life debatowały w siedzibie KEP nt. ochrony ludzkiego życia

Przedstawiciele ruchów pro-life debatowali dziś w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie o tym, „jak skutecznie chronić ludzkie życie w jego prenatalnej fazie”. Dyskusja odbyła się przed Narodowym Dniem Życia, przypadającym 24 marca i Dniem Świętości Życia – 25 marca. 

Uczestnicy debaty stwierdzili, że najważniejsze działania w obronie życia to kroki prawne, wsparcie niepełnosprawnych, edukacja i budowanie świadomości pro-life.

Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, Jakub Bałtroszewicz, powiedział o działaniach, które mają zapobiec wpisaniu tzw. aborcji do Karty Praw Podstawowych UE.

– Mimo że jest ona wbrew prawu traktatowemu, że stanowi wyłączną kompetencję państw członkowskich, niestety takie zakusy i takie działania są bardzo intensywnie podejmowane. W maju robimy konferencję w Watykanie na ten temat. Wcześniej w Murcii, w Hiszpanii, będzie wielki kongres rodzin. W tych wszystkich aktywnościach Polska Federacja Ruchów Obrony Życia działa i pozostaje aktywna, reprezentując Polskę i ruch pro-life na forum międzynarodowym – wskazał Jakub Bałtroszewicz.      

Liderzy organizacji skupionych w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia wydali oświadczenie o znaczeniu postawy „za życiem”.

Szczególne znaczenie – w ich opinii – ma promocja i poszanowanie ludzkiego życia w jego prenatalnej fazie, gdyż – jak podkreślają – „jest ono brutalnie niszczone na niezwykle szeroką skalę”.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl