W 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rusza dziś kolejne szkolenie podstawowe

W szkoleniu podstawowym w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej udział weźmie ok. 90 osób. Formowanie brygady rozpoczęło się w styczniu ubiegłego roku. Dziś liczba osób pełniących w niej służbę przekroczy tysiąc.

Szkolenie podstawowe potrwa 16 dni. Będzie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę brygady. Na zakończenie odbędzie się sprawdzian nabytych umiejętności.

O tym, co czeka uczestników szkolenia, mówił st. szer. Daniel Woś, rzecznik 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Nowo powołani żołnierze przejdą badania lekarskie, test sprawności fizycznej, również będą mieli możliwość zbadania swojego BMI, czyli takiego wskaźnika poziomu masy ciała. To też jest dość ciekawe badania, ponieważ każdy z żołnierzy będzie mógł zaznajomić się ze swoim poziomem sprawności fizycznej i mieć później odzwierciedlenie na przyszłość tego, co poprawił w czasie służby. Żołnierze zostaną również przeszkoleni z zakresu znajomości broni, ponieważ już pod koniec dnia zostaną wyposażeni w karabinki MSBS Grot i z tymi karabinkami będą przez cały czas podczas szkolenia. Jest to pierwszy dzień szkolenia podstawowego, które każdy nowo wstępujący ochotnik do Wojsk Obrony Terytorialnej musi przejść, aby móc złożyć przysięgę wojskową – wskazał st. Szer. Daniel Woś.

Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego.

W czasie pokoju zadaniem formacji jest m.in. przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl