VII Międzynarodowy Kongres w WSKSiM

W dniach 28-29 listopada w Auli Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się VII Międzynarodowy Kongres „Katolicy i prawda: szanse i zagrożenia”. Spotkanie  organizują WSKSiM oraz Katedra Filozofii Kultury KUL.

Podczas wydarzenia swoje referaty wygłoszą prelegenci z Europy, Afryki, Azji, Australii i obu Ameryk. Goście będą poruszali się m.in. na płaszczyznach religii, polityki, społeczeństwa i prawa.

– Kongres dotyczy tego, co zwykło się nazywać naukowo aksjologią, czyli fundamentalnego systemu wartości. Chodzi m.in. o pytania: czy istnieje prawda (zarówno przez małe jak i duże „p”)? Czy można do tej prawdy dojść, osiągnąć ją, czy też, być może, panuje relatywizm polegający na tym, że każdy ma swoją prawdę, swoją drogę do prawdy? Skoro każdy miałby swoją własną drogę do prawdy, to nie ma prawdy jako takiej. To niezwykle ważne sprawy – tłumaczy ks. prof. Waldemar Chrostowski z Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W piątek, o godzinie 9:30, po porannej Eucharystii, zgromadzonych powita Rektor-Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Po oficjalnym rozpoczęciu Kongresu, wykład otwierający pt. „Kościół w służbie prawdy” wygłosi Jego Eminencja ks. kard. Zenon Grocholewski, Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego.

Pierwszy dzień kongresu podzielono na pięć części łączących w sobie wykłady oraz dyskusje. W sobotę uczestnicy wysłuchają kolejnych dwóch bloków.  Zakończenie spotkania przewidziane jest na godzinę 12:30 w sobotę.

Swoim patronatem wydarzenie objęły katolickie media: TV Trwam, Radio Maryja, „Nasz Dziennik”, tygodnik katolicki „Niedziela”, tygodnik rodzin katolickich „Źródło” i miesięcznik „W Naszej Rodzinie”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl