Uwzględnią w bilansie emisji pochłanianie CO2 przez lasy?

Polska chce włączenia do prawa europejskiego ustaleń światowego porozumienia klimatycznego oraz uwzględnienia w redukcji emisji pochłaniania CO2 przez lasy i glebę – poinformował minister środowiska prof. Jan Szyszko. Porozumienie klimatyczne ONZ będzie obowiązywać od 2020 r.

– Odnieśliśmy sukces. Można to powiedzieć głośno z otwartą przyłbicą – mówił po powrocie ze szczytu klimatycznego w Paryżu minister środowiska, prof. Jan Szyszko.

Dzięki dużemu zaangażowaniu Polski w podpisanej umowie klimatycznej znalazły się zapisy o zrównoważonym rozwoju. Lasy uznano za ważny element w procesie pochłaniania dwutlenku węgla. Polska równocześnie chce wykorzystywać swoje odnawialne źródła energii. W Paryżu polska delegacja przedstawiła toruńską geotermię, która jest sukcesem nie tylko energetycznym, ale również ekologicznym na skalę światową.

– To porozumienie zostało przyjęte jednogłośnie. Jednogłośnie stwierdzono, że nie tylko redukcja, ale również i pochłanianie, nie tylko innowacyjność nowych technologii, ale również innowacyjność w zakresie inżynierii ekologicznej po to, aby CO2 było mniej w atmosferze – podkreślił Jan Szyszko.

Teraz Polska będzie domagała się włączenia do prawa europejskiego ustaleń światowego porozumienia klimatycznego i uwzględnienia w redukcji emisji pochłaniania CO2 przez lasy i glebę.  W unijnym pakiecie klimatycznym do 2020 roku nie ma bilansowania emisji pochłanianiem, natomiast nie jest wykluczone, że będzie to w jakiś sposób uwzględnione w nowej legislacji dotyczącej realizacji pakietu klimatycznego na lata 2020-2030. Zakłada on redukcję emisji CO2 o 40 proc. do 2030 roku.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl