fot. PAP/EPA

Niemieckie lasy w katastrofalnym stanie

Niemieckie lasy są wycinane na potęgę. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba ściętych drzew wzrosła tam sześciokrotnie. Wszystkiemu winne susza i szkodniki.

Niemieckie lasy są w dramatycznym stanie – alarmuje tygodnik „Spiegel”. Wszystko przez zmiany klimatyczne, suszę oraz szkodniki – głównie kornika drukarza. Największe szkody odnotowano w lasach Nadrenii: Północnej Westfalii, Saksonii-Anhalt, Hesji i Turyngii.

By zahamować degradację drzewostanu niemieckie władze masowo wycinają drzewa. Od 2017 do 2019 roku ilość usuniętego drewna zwiększyła się prawie sześciokrotnie, z sześciu do trzydziestu dwóch milionów metrów sześciennych.

Obecnie wycięte drzewa z powodu kornika stanowią ponad dwie trzecie całkowitego wyrębu drewna w Niemczech. Władze w Berlinie zamierzają odbudować lasy. Na ten cel chcą przeznaczyć osiemset milionów euro. Nie wiedzą jednak, jakie środki naprawcze będą skuteczne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl