„Utrzymanie sankcji wobec Rosji dobrym krokiem”

Utrzymanie zaostrzonych sankcji wobec Rosji to dobra decyzja; Putin szanuje tylko tych, którzy potrafią okazać siłę – ocenia europoseł PiS, Tomasz Poręba.

O utrzymaniu zaostrzonych restrykcji zdecydowali wczoraj ambasadorzy państw członkowskich Unii Europejskiej.

Po ocenie realizacji porozumienia o zawieszeniu broni na wschodniej Ukrainie dyplomaci uznali, że  Rosja nie spełnia warunków rozejmu podpisanego w Mińsku – chodzi przede wszystkich o kontrolę granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Federacja Rosyjska musi czuć, że nie jest bezkarna i nie na wszystko może sobie pozwolić – stwierdza Tomasz Poręba.

Rosja prowadzi regularną wojnę na wschodzie, lekceważy wszystkie ustalenia pokojowe zawarte w ostatnim czasie. Tylko zdecydowana, kategoryczna postawa UE wobec Rosji, dalsze sankcje, zwłaszcza te ekonomiczne, bijące w Putina i jego otoczenie, w przedsiębiorstwa rosyjskie, daje nadzieję na to, że Putin się zatrzyma. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że plany rosyjskie sięgają daleko dalej, niż Donbas czy Krym, dlatego jako UE i Polska w UE musimy robić wszystko, by jeszcze bardziej stanowczo z Putinem rozmawiać, bo to typowy przykład polityka wychowanego przez system sowiecki – szanuje tylko takich, którzy są silni – mówi eurodeputowany.

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel już wcześniej sygnalizowała, że UE nie jest skłonna złagodzić sankcji wobec Rosji. Oceniła, że nie ma żadnych gwarancji poprawy sytuacji na Ukrainie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl