fot. pixabay.com

USA: 16 czerwca wyrok ws. śmierci George’a Floyda

16 czerwca wydany zostanie wyrok na Dereka Chauvina, byłego policjanta z Minneapolis, uznanego w tym tygodniu za winnego zeszłorocznego zabójstwa Afroamerykanina George’a Floyda podczas próby zatrzymania – poinformowało w piątek ministerstwo sądownictwa USA.

Derek Chauvin we wtorek został uznany za winnego. Grozi mu do 40 lat więzienia za morderstwo drugiego stopnia, do 25 lat za morderstwo trzeciego stopnia i do 10 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. Wyrok wyda sędzia okręgowy hrabstwa Hennepin Peter Cahill.

Floyd zmarł 25 maja zeszłego roku. W trakcie aresztowania za użycie w sklepie 20-dolarowego fałszywego banknotu funkcjonariusz obezwładnił Afroamerykanina, który początkowo stawiał opór. Prokuratura oceniła, że przyciskał kolanem szyję leżącego na ziemi i skutego 46-letniego mężczyznę przez około 9 i pół minuty. Śmierć George’a Floyda doprowadziła do masowych protestów w wielu miastach USA.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl