fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Urząd Skarbowy zajął prywatne konto prezydent Warszawy

Urząd Skarbowy zajął prywatny rachunek bankowy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Z konta prezydent Warszawy dokonano egzekucji ponad 12 tysięcy złotych. Na taką kwotę opiewały grzywny nałożone na nią za niestawianie się przed komisją weryfikacyjną ds. warszawskiej reprywatyzacji.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz jak ognia unika zeznań przed komisją do spraw tzw. dzikiej reprywatyzacji. Twierdzi, że Komisja jest niekonstytucyjna i działa na zlecenie polityczne. Za niestawienie się przed nią Hanna Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. złotych. Za każdym razem prezydent stolicy zaskarżała tę decyzję.

Wiceprzewodnicząca PO chciała, aby kary zapłacili za nią warszawiacy ze swoich podatków. Na początku września komisja oddaliła jednak jej wnioski o uchylenie czterech grzywien – na łączną kwotę 12 tys. zł. W połowie września Urząd Skarbowy zajął prywatny rachunek Hanny Gronkiewicz Waltz dokonując egzekucji. Urząd zajął 12 tys. zł wraz odsetkami i kosztami egzekucyjnym.

Szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki podkreśla, że „ściągnięcie grzywien z konta prezydent  Warszawy to kolejny dowód na to, że komisja  działa skutecznie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj