Ursus zapowiada innowacyjne projekty

Spółka Ursus zaprezentowała prototyp elektrycznego pojazdu dostawczego i zapowiada kolejne innowacyjne projekty.

W ubiegłym tygodniu firma uroczyście otworzyła odremontowaną halę produkcyjną w dawnej fabryce samochodów. Będą tu produkowane ciągniki, pojazdy elektryczne, pojazdy wojskowe, autobusy i trolejbusy.

Przedstawiony prototyp to elektryczny pojazd dostawczy o masie 600 kg i o ładowności 600 kg. Został skonstruowany w lubelskich zakładach spółki.

Trwają prace związane z homologacją nowego pojazdu. Po jej uzyskaniu ma wejść do produkcji.

Obecna rewolucja w motoryzacji jest szansą dla Ursusa i wielu polskich firm – powiedział prezes spółki Karol Zarajczyk.

Reindustrializacja w Polsce jest możliwa, Polska marka jako światowy koncern motoryzacyjny – jest to możliwe. Ursus to teraz trzy fabryki, w tym roku ponad 1200 osób będzie zatrudnionych tylko i wyłącznie na umowę o pracę i ani jedna osoba za najniższą krajową (…). Szanujemy ludzi, oni są najważniejsi. Kapitał ludzki jest dla nas najważniejszy. Ludzie są zaangażowani, są tutaj 24 godziny na dobę, i przede wszystkim im chciałbym podziękować. Nie byłoby odbudowy Ursusa bez tych wszystkich ludzi, którzy tutaj tym żyją – zaznaczył Karol Zarajczyk.

Ursus ma duży potencjał i może mieć znaczący udział w rynku takich pojazdów – podkreślił podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Witold Słowik.

– Jest to firma w pełni innowacyjna, która sprosta wymaganiom rynku i chce oferować produkty o najbardziej zaawansowanych technologiach konkurencyjnych. Tego typu działania ministerstwo rozwoju w pełni popiera w ramach strategii na rzecz odpowiedzianego rozwoju. Są zapisy mówiące o elektromobilności, a wiec działania firmy Ursus w stu procentach wpisują się w tę strategię – powiedział Witold Słowik.

W tym roku Ursus na inwestycje wydał już 9,3 mln zł, z zaplanowanych 24 mln zł. Spółka zamierza zwiększać zatrudnienie.

To firma słynąca z produkcji maszyn rolniczych wyłącznie z polskim kapitałem. Sprzedaje swoje produkty w wielu krajach, m.in. w Czechach, Belgii, Holandii i Pakistanie.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl