fot. twitter.com/URSUS_SA

Byli pracownicy Ursusa otrzymają milion złotych w celu aktywizacji zawodowej

Spółka Ursus przekaże milion złotych na rzecz aktywizacji zawodowej byłych pracowników warszawskich Zakładów Przemysłu Ciągnikowego.

W Warszawie przedstawiciele Ursusa oraz związkowcy z „Solidarności” podpisali wczoraj porozumienie w tej sprawie. W ceremonii wzięli udział także ministrowie z Kancelarii Prezydenta i Premiera.

Jest to pierwsza tego typu umowa w Polsce, a środki rozdysponowane przy zaangażowaniu strony społecznej zostaną przeznaczone m.in. na szkolenia.

Zawarte porozumienie pokazuje, iż pracodawcy w coraz większym stopniu rozumieją, że to pracownicy są dla firmy najważniejsi – mówi Andrzej Kierzkowski, przew. NSZZ „Solidarność” Ursus w Warszawie.

– Inicjatorem porozumienia był prezes Ursusa pan Karol Zarajczyk. Myślę, że jako pracownicy techniczni, jako „Solidarność”, włączymy się, wspólnie rozdysponujemy te pieniądze. Pracownicy wykorzystają te pieniądze na swoją inicjatywę. Dziś wiadomo, że ci pracownicy są niczym 500 plus, którzy muszą się kształcić, doszkalać i szukać pracy. Myślę, że te środki nie zostaną zmarnowane i pracownicy zużyją je bardzo dobrze – ocenia Andrzej Kierzkowski.

Spółka Ursus od 120 lat zajmuje się produkcją m.in. pojazdów i maszyn dla potrzeb rolnictwa. Jako jedyna z tego sektora jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście i Opalenicy.

RIRM

drukuj