fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Urodziny założyciela i dyrektora Radia Maryja

Dyrektor i założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR obchodził w poniedziałek swoje 76. urodziny. Z tej okazji w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze sprawowana była Msza święta w intencji jubilata.

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk podczas Mszy świętej dziękował Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie osoby, które spotkał na swojej drodze życia. Przede wszystkim za rodziców i rodzinę, ale w opiekę oddał również wszystkich współbraci redemptorystów, współpracowników i całą Rodzinę Radia Maryja.

– Modlimy się szczególnie za przeszłość, za wszystkich spotkanych w życiu: żywych i zmarłych, życzliwych i tych, którzy są przeciwko. Modlimy się za wszystkich, aby Ona przygarnęła ich do swojego serca – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Ojciec dyrektor dziękował również za tych, którzy od lat włączają się w dzieło ewangelizacji.

– To oni są podobni do ewangelicznego siewcy. Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział do nas: „Jesteście podobni do ewangelicznego siewcy, który wyszedł siać, a trzeba nam siać”. Trzeba, abyśmy wszyscy byli odpowiedzialni za zbawienie innych i za przyjęcie Ewangelii. Módlmy się też o to, aby Polska zawsze należała do Jezusa i do Maryi – wskazał dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Ojciec Tadeusz Rydzyk urodził się w 1945 roku w Olkuszu. W 1971 roku złożył wieczyste śluby zakonne oraz przyjął święcenia kapłańskie. W 1991 roku założył rozgłośnię radiową, której patronką została Najświętsza Maryja Panna.

TV Trwam News

drukuj