XXIV Rocznica Powstania Radia Maryja: Przemówienie prezydenta Michała Zaleskiego

 


Pobierz

Pobierz

Przemówienie prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego na toruńskich obchodach 24. rocznicy powstania Radia Maryja.

Ekscelencje Księża Arcybiskupi, Ekscelencje Księża Biskupi, przewielebny Ojcze Dyrektorze Radia Maryja, wielebne osoby duchowne, panie premierze, prezesie Prawa i Sprawiedliwości, panie i panowie ministrowie, panie i panowie parlamentarzyści z marszałkami Sejmu i Senatu, ukochana Rodzino Radia Maryja!

Patrząc ze wzruszeniem na tę salę, mogę z radością i dumą powiedzieć dostojnym gościom Torunia i Radia Maryja ze wszystkich zakątków ojczyzny oraz samym Torunianom skupionym wokół toruńskiej rozgłośni: tu w Toruniu, w tym miejscu jest Polska – prawdziwa, biało-czerwona, pobożna, patriotyczna i zatroskana o pomyślność naszej ziemi.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich świętujących 24. rocznicę powstania Radia Maryja. Dziękuję za to, że na swoją rozgłośnię i jej miasto – Toruń – patrzycie z miłością i dziękuję za to, że radość i entuzjazm nigdy w tej wspólnocie nie osłabł.

Wiem, że z przejęciem myślimy już wszyscy o przyszłym roku – o srebrnym jubileuszu, 25-leciu Radia Maryja. Zapewniam: Toruń tak jak dziś będzie wówczas w pełnej gotowości i przyjmie was wszystkich z otwartym sercem i otwartymi ramionami.

Czcigodnego Ojca Dyrektora proszę o przyjęcie na pamiątkę dzisiejszego spotkania grafiki z wizerunkiem Matki Bożej. Jest to mistrzowskie i poruszające dzieło toruńskiej artystki. Niech ono pozostanie wśród nas jako znak nadziei, którą od tylu lat wzmacniamy w sobie i w Polsce.

Szczęść Boże!

Michał Zaleski

drukuj