A. Kwiatkowski: Rodzina Radia Maryja elementem budowania tożsamości

Jako Polska możemy być dumni, że Rodzina Radia Maryja jest obecna w wielu miejscach świata – powiedział na antenie Radia Maryja Adam Kwiatkowski, szef gabinetu prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

Prezydencki minister w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” rozmawiał z o. Piotrem Dettlaffem CSsR na tematy: przywrócenia wcześniejszego wieku emerytalnego, polityki zagranicznej i podróży prezydenckich, Trybunału Konstytucyjnego oraz 25. rocznicy powstania Radia Maryja.

Adam Kwiatkowski podkreślił m.in., że uchwalenie ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego jest „realizacją kolejnej z tych obietnic”, które prezydent Andrzej Duda złożył w trakcie swojej kampanii wyborczej.

– Myślę, że to jest bardzo ważne, że Polacy dzisiaj, głosując i wybierając tych, którzy mają polską rządzić, mogą wybrać i głosować na tych, którzy nie tylko obiecują, ale – jak w przypadku pana prezydenta Andrzeja Dudy, realizują swoje obietnice – mówił min. Adam Kwiatkowski.

Odnosząc się do zagranicznych wizyt prezydenta, Adam Kwiatkowski podkreślił, że są to „spotkania, które przechodzą do historii”.

–  Z jednej strony, pan prezydent i – jeśli mu towarzyszy – pierwsza dama, spotykają się z Polakami, ale z drugiej strony, skala tych spotkań, zainteresowanie. Polacy, którzy przybywają często z dalekich stron tego (obcego – red.) państwa, pokazują, że czują się obywatelami Polski, że czują się Polakami, że chcą, żeby ta więź pomiędzy Polską a nimi trwała  – mówił polityk.

Ci ludzie cenią sobie to, że pan prezydent znajduje czas i podkreśla ich rolę w podtrzymywaniu polskości – dodał min. Kwiatkowski.

Szef gabinetu prezydenta RP, odpowiadając na pytanie o  rolę Radia Maryja w państwie polskim i poza jego granicami, podkreślił wspólnototwórczy charakter rozgłośni.

– Daje możliwość bycia i czucia się elementem tej wspólnoty na całym świecie. To medium, ale to jest wreszcie taka społeczność, dzięki której ci Polacy (za granicą – red.) wiedzą co dzieje się w Polsce. Muszę powiedzieć, że dla mnie, osobiście, jest to wzruszające, że w odległych od Polski miejscach można spotkać członków rodziny Radia Maryja, którzy budują tę wspólnotę, są dumni, że są jej elementem, a my – jako Polska – możemy być dumni, że Rodzina Radia Maryja jest aktywna, obecna w wielu miejscach świata – powiedział minister.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj

RIRM

drukuj