fot. twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie Karcher

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko firmie Karcher. Według UOKiK-u korporacja od wielu lat zawyża ceny produktów.

Firma Karcher jest jednym z najbardziej znanych dostawców myjek ciśnieniowych. Pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wraz   z policją skontrolowali siedzibę spółki Karcher w Krakowie. [czytaj więcej]

– Podejrzewamy, że od wielu lat nie można kupić w internecie produktów i systemów do czyszczenia linii profesjonalnej tej marki taniej, niż w cenach narzuconych w wyniku odgórnych ustaleń – powiedział Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Poza tym spółka miała narzucać swoim hurtownikom minimalne ceny odsprzedaży urządzeń w internecie – wskazał prezes UOKiK.

– Zebraliśmyponad 2 tys. maili i ponad 200 dokumentów mogących wskazywać na istnienie niedozwolonego porozumienia – dodał Tomasz Chróstny.

W przypadku potwierdzenia podejrzeń spółce Karcher grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu przedsiębiorcy. Dodatkowo osobom odpowiedzialnym za zawarcie zmowy grozi kara pieniężna w wysokości do 2 mln złotych.

TV Trwam News

drukuj