fot. PAP/ Darek Delmanowicz

Ukraińskie MSW: 8,5 tys. dodatkowych wojskowych i policjantów na granicy z Białorusią

Na granicę Ukrainy z Białorusią będzie skierowanych dodatkowo 8,5 tys. wojskowych i policjantów; ochronę wzmocni też 15 śmigłowców – poinformował w czwartek Denys Monastyrski, szef ukraińskiego MSW.

„Wzmacniamy graniczne jednostki siłami policji i gwardii narodowej. Dodatkowo zaangażujemy ok. 8,5 tys. wojskowych i policjantów. (…) Na posterunku będzie też lotnictwo MSW, w tym 15 śmigłowców, które zagwarantują mobilność i w razie konieczności będą przerzucać nasze siły na granicę” – powiedział Denys Monastyrski podczas wizyty w graniczącym z Białorusią obwodzie wołyńskim.

Minister udał się tam, „by sprawdzić gotowość obrony ukraińskiej granicy przed sztucznie spowodowanym kryzysem migracyjnym” – napisał resort.

Według Denysa Monastyrskiego takie działania „pozwolą na powstrzymanie nielegalnych migrantów”, ale kompleksowo rozwiązać problem może tylko budowa inteligentnej granicy – czytamy w komunikacie MSW.

Serhij Dejneko, szef straży granicznej, zapewnił, że sytuacja jest „stabilna i pod kontrolą, na razie nie ma żadnego zagrożenia dla Ukrainy”.

Zaznaczył przy tym, że opracowywane są „wszystkie możliwe scenariusze, by ochronić ukraińską granicę przed możliwą próbą sforsowania, sztucznie zorganizowaną przez tłumy migrantów” – napisano na stronie MSW.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl