fot. PAP/Piotr Nowak

Szef MSWiA podziękował organizatorom i uczestnikom Marszu Niepodległości za godne zachowanie

Szef MSWiA Mariusz Kamiński w czwartek wieczorem podziękował policji za profesjonalne zabezpieczenie Marszu Niepodległości, a organizatorom i uczestnikom za godne zachowanie. „To niezwykle ważne w tym trudnym momencie dla Polski” – podkreślił.

„To był najbezpieczniejszy Marsz Niepodległości w historii. Dziękuję Polskiej Policji za jego profesjonalne zabezpieczenie, a organizatorom i uczestnikom za godne zachowanie” – napisał na Twitterze Kamiński.

„To niezwykle ważne w tym trudnym momencie dla Polski, wymagającym od nas szczególnej odpowiedzialności” – wskazał szef MSWiA.

Także rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak podczas konferencji dotyczącej zabezpieczenia uroczystości 11 listopada, w tym Marszu Niepodległości, mówił że „dzisiejsze uroczystości zaliczają się do najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat”.

„Dzisiejsze wydarzenia były bezpieczne, jeśli chodzi o to, co się działo na ulicach Warszawy. Nic nas praktycznie nie zaskoczyło, jeśli chodzi o wydarzenia, które budziły najwięcej emocji” – przekazał mediom.

Marsz Niepodległości przeszedł w czwartek z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu PGE Narodowego, gdzie się zakończył. Marsz Niepodległości był największym zgromadzeniem w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za organizację marszu odpowiadały środowiska narodowe, jednak w tym roku – aby umożliwić jego legalne przejście – nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Powodem była tocząca się w sądach sprawa rejestracji marszu jako zgromadzenia cyklicznego, w której zapadły orzeczenia niekorzystne dla jego organizatorów. Hasłem tegorocznego marsz było „Niepodległość nie na sprzedaż”.

PAP

drukuj