fot. PAP/Mateusz Marek

S. Żaryn: Raport OBWE pokazuje drastyczny wzrost działań militarnych we wschodnich terenach Ukrainy

Raport Specjalnej Misji Obserwacyjnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) na Ukrainie kolejny raz pokazuje drastyczny wzrost działań militarnych we wschodnich terenach Ukrainy – napisał we wtorek na Twitterze Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn.

„W ostatnich raportach Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) odnotowuje już tysiące ostrzałów dziennie!” – podkreślił rzecznik.

Stanisław Żaryn, komentując wpis misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) dotyczący raportu, ocenił, że „Rosja destabilizuje Ukrainę od lat”.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret o uznaniu separatystycznych „republik ludowych” na wschodzie Ukrainy – w Donbasie: Donieckiej i Ługańskiej. Władimir Putin i przywódcy separatystów podpisali też umowy o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy z Rosją. Władimir Putin wydał wojskom rosyjskim rozkaz wkroczenia na terytorium wschodniej Ukrainy.

W opublikowanej w nocy odezwie do narodu ukraińskiego prezydent Wołodymyr Zełenski oświadczył, że Kijów kwalifikuje uznanie przez Rosję niepodległości dwóch „republik” jako naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej państwa ukraińskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl