fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] B. Kempa: Gdybyśmy kontynuowali politykę uśmiechu i poklepywania się po plecach naszych poprzedników w UE – mielibyśmy dziś całkowitą dominację Rosji

Unia Europejska to przede wszystkim gra potężnych interesów. Nasz interes narodowy musi mocno wybrzmieć i być podkreślany na każdym kroku, bo tam liczą się tylko z silnym. Gdybyśmy kontynuowali politykę uśmiechu i poklepywania się po plecach naszych poprzedników w UE, to mielibyśmy dziś całkowitą dominację Rosji – powiedziała w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam europoseł Beata Kempa.

Na piątkowym szczycie Unii Europejskiej podjęta zostanie decyzja o przedłużeniu sankcji gospodarczej dla Rosji. Nie przeszkadza to jednak niektórym państwom członkowskim w zacieśnianiu gospodarczej więzi z tym krajem.

– Nie bądźmy naiwni. Unia Europejska to przede wszystkim gra potężnych interesów. Nasz interes narodowy musi mocno wybrzmieć i być podkreślany na każdym kroku, bo tam liczą się tylko z silnym. Gdybyśmy kontynuowali politykę uśmiechu i poklepywania się po plecach naszych poprzedników w UE, to mielibyśmy dziś całkowitą dominację Rosji, szczególnie jeśli idzie o politykę energetyczną. Tutaj i Niemcy, i Francuzi mają swoje interesy z Rosjanami – wskazała poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Kempa.

Polityk zaznaczyła, że „musimy zacieśniać nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, bo to jest warunek twardych rozmów w Unii Europejskiej, która nie patrzy na to przychylnym wzrokiem”.

– Dzisiejsze wypowiedzi podczas jednych z punktów debaty w Parlamencie Europejskim nie są przychylnie nastawione do Stanów Zjednoczonych, nie chcą ich dominacji w Europie. Wiemy jednak, że Pakt Północnoatlantycki jest gwarantem stabilizacji i pokoju w Europie. Gwarantem jest też istnienie Unii, dzięki czemu państwa nie walczą teraz tak, jak kiedyś – powiedziała.

24 czerwca prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. Omówione mają zostać m.in. kwestie obronności, energetyki czy bezpieczeństwa telekomunikacyjnego. [czytaj więcej]

To bardzo ważne rozmowy, ponieważ będą dotyczyły alokacji wojsk amerykańskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Mowa o decyzji ws. stacjonowania wojsk amerykańskich w Niemczech. Donald Trump powiedział, że Polska wywiązuje się ze zobowiązań, których się podjęła, w większym zakresie niż czynią to inne kraje UE i NATO. Stąd, myślę, że prezydent Andrzej Duda szybko wróci z dobrą decyzją ze Stanów Zjednoczonych – wskazała europoseł Beata Kempa.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl