fot. PAP/DPA

Ukrainie kończą się pociski do wyrzutni przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot

Ukraina zaapelowała do światowych przywódców o pomoc militarną. Na froncie kończą się już pociski do wyrzutni przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot. Bez nich Kijów nie zapewni bezpieczeństwa swoim obywatelom.

Wojna na Ukrainie najbardziej dotyka bezbronnych cywilów. W ostatnim czasie rosyjski agresor zintensyfikował bombardowania na Charków. Zdaniem ukraińskich sił zbrojnych, to miasto jest najbardziej narażone na zbrojne działania Rosji. Władze kraju wywożą ludność z niebezpiecznych obszarów.

– Zawsze wyobrażałam sobie, że dorosnę, będę miała jakieś życie, przeprowadzę się ze wsi do miasta, będę się uczyć. Teraz żyję i cały czas myślę nad tym, że nie wiem nawet, czy jutro się obudzę – powiedziała jedna z mieszkanek Charkowa.

Na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie dostaw broni na Ukrainę szef Oddziału ds. Broni Konwencjonalnej w Biurze Narodów Zjednoczonych ds. Rozbrojenia zaapelował o powstrzymanie ataków na infrastrukturę cywilną, w tym energetyczną.

– Poza zajęciem się transferami broni wszystkie strony każdego konfliktu zbrojnego mają obowiązek chronić ludność cywilną w konflikcie zbrojnym oraz przestrzegać swoich zobowiązań wynikających z obowiązującego prawa międzynarodowego, w tym międzynarodowego prawa humanitarnego. Strony powinny także powstrzymywać się od ataków na krytyczną infrastrukturę cywilną, w tym infrastrukturę energetyczną – zaznaczył Ivor Fung, szef Oddziału ds. Broni Konwencjonalnej w Biurze Narodów Zjednoczonych ds. Rozbrojenia.

Największym problemem, z którym boryka się Ukraina, jest mała ilość amunicji. Pod znakiem zapytania stoi również amerykańska pomoc. Światowi przywódcy podkreślili, że bez wystarczających dostaw amunicji Ukraina może przegrać wojnę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl