fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Ukraina: W Donbasie zginęło dwóch żołnierzy sił rządowych

Dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło, a ośmiu zostało rannych w walkach z prorosyjskimi separatystami w ciągu ostatniej doby w Donbasie – poinformował w piątek przedstawiciel Ministerstwa Obrony w Kijowie Andrij Łysenko.

Są to największe straty armii Ukrainy od świąt wielkanocnych, na czas których w rejonie konfliktu ogłoszono rozejm.

Ostatniej doby w wyniku działań bojowych zginęło dwóch ukraińskich wojskowych, a ośmiu zostało rannych i odniosło obrażenia. Wśród rannych jest trzech żołnierzy Gwardii Narodowej, pozostali to żołnierze sił zbrojnych – powiedział Łysenko na konferencji prasowej.

Według jego relacji prorosyjscy bojownicy z samozwańczych republik ludowych, donieckiej i ługańskiej, ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich 47 razy.

„Sytuacja w strefie operacji antyterrorystycznej uległa zaostrzeniu” – informował w piątek w godzinach porannych sztab ukraińskiej armii.

Porozumienie o zawieszeniu broni, mające obowiązywać od 1 kwietnia, zawarła 29 marca w Mińsku na Białorusi grupa kontaktowa ds. konfliktu w Donbasie (Ukraina, Rosja, Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) oraz przedstawiciele prorosyjskich separatystów.

PAP/RIRM

drukuj