Pod Słowiańskiem zginął żołnierz sił antyterrorystycznych

Jeden żołnierz został zabity, a trzech odniosło obrażenia po ostrzelaniu przez prorosyjskich separatystów stanowiska ukraińskich sił antyterrorystycznych pod Słowiańskiem na wschodzie Ukrainy – poinformowało ministerstwo obrony tego kraju.

Według resortu do wojskowych strzelano z moździerza ustawionego na terenie przedszkola. Do ataku doszło w poniedziałek nad ranem. „Terroryści działali z zasadzki znajdującej się na terenie przedszkola (…). Bojownicy prowokowali wojskowych do działania, by zmusić ich do zniszczenia placówki” – głosi komunikat.

W wyniku starcia zmarł jeden żołnierz, jeden został postrzelony, a dwóch odniosło inne obrażenia. „Wśród ludności cywilnej nikt nie ucierpiał” – czytamy.

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl