fot. https://www.facebook.com/pskrzydl

Prof. P. Skrzydlewski: Milczenie i zgoda na barbarzyństwo ubrane w normy prawne nigdy nie przestaje być barbarzyństwem

Barbarzyńcy są wrogami siebie, ale i innych ludzi. Ich czyny przynoszą tylko destrukcję i zagładę. Dziś szczególnym przykładem barbarzyństwa jest zabójstwo niewinnych, bezbronnych istot ludzkich, potocznie zwane aborcją. Albo ludzie ci są wrogami Polski i zmierzają do jej zagłady, albo w swej istocie są barbarzyńcami. Nie bójmy się nazywać spraw po imieniu, bo milczenie i zgoda na barbarzyństwo ubrane w normy prawne nigdy nie przestaje być barbarzyństwem. Tolerowanie go nie zostanie nam wybaczone przez przyszłe pokolenia – mówił prof. Paweł Skrzydlewski, filozof i rektor Akademii Zamojskiej, w felietonie z cyklu „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja.

Sejm nie zgodził się w piątek na odrzucenie w pierwszym czytaniu czterech projektów ustaw dotyczących tzw. aborcji. Będą więc one dalej procedowane. Teraz zajmie się nimi komisja nadzwyczajna. Koalicja rządząca chce mieć wspólną propozycję. Nie wiadomo, jak zachowa się Prawo i Sprawiedliwość, w którym nie zawsze słychać głosy o potrzebie obrony życia. [czytaj więcej]

– Jeśli istnieje właściwe określenie tego, czym jest stan barbarzyństwa, to z całą pewnością mamy z tym stanem do czynienia wtedy, gdy deptane są nie tylko dobre obyczaje, ale podstawowe prawa człowieka; zasady, na jakich opiera się cała nasza cywilizacja. Barbarzyńcy to nie ci, którzy posługują się prymitywnymi narzędziami, ale ci, którzy nie mają poszanowania dla dobra i prawdy, piękna i świętości. W swoim działaniu przypominają oni istoty bezrozumne i złe. (…) Są oni wrogami siebie, ale i innych ludzi. Ich czyny przynoszą tylko destrukcję i zagładę. Dziś szczególnym przykładem barbarzyństwa jest przemoc i zabójstwo niewinnych, bezbronnych istot ludzkich. Barbarzyństwo to – potocznie zwane aborcją – jest zabójstwem dzieci istniejących już jako ludzie w łonach matek. Zbrodnia ta budzi szczególną odrazę i zasługuje na szczególne karanie – zaznaczył prof. Paweł Skrzydlewski.

Rektor Akademii Zamojskiej powiedział, że „Polacy istniejący w łonach swych matek zasługują na życie. To nasze polskie dzieci – bezbronne i niewinne. Noszą w sobie, jak wszyscy ludzie, godność i niezbywalne prawa do życia oraz rozwoju”.

– Prawa te nie są efektem rodzicielstwa kogokolwiek ani czymś nadanym przez władzę czy jakąkolwiek społeczność. Są przyrodzone, niezbywalne, powszechne, równe i zupełne. Każde dzieciobójstwo dokonywane masowo i bezkarnie prowadzi nie tylko do fizycznej zagłady społeczeństwa, ale także do upodlenia tych, którzy mordują. Zło jest czymś, co niszczy człowieka – wskazał felietonista.

Prof. Paweł Skrzydlewski postawił pytanie, dlaczego tak liczne grono polityków, dziennikarzy czy pracowników nauki – powołanych do rozwoju i służby Polsce – czynią wszystko, aby praktyki dzieciobójstwa były bezkarne i powszechne, a do tego opłacane z podatków publicznych?

– Albo ludzie ci są wrogami Polski i zmierzają do jej zagłady, albo w swej istocie są barbarzyńcami zasiadającymi w ławach sejmowych, studiach medialnych czy na katedrach profesorskich. Nie bójmy się nazywać spraw po imieniu, bo milczenie i zgoda na barbarzyństwo ubrane w normy prawne nigdy nie przestaje być barbarzyństwem. Tolerowanie go nie zostanie nam wybaczone przez przyszłe pokolenia, zwłaszcza przez ofiary barbarzyńców – podkreślił rektor Akademii Zamojskiej.

– Chrześcijan od barbarzyńców różni brak naiwności i głupoty, ale także realizm, prawdziwa życzliwość, nawet wobec wrogów. Chrześcijanie nie odpłacają złem za zło, ale także nie mogą stać biernie, gdy mordowane są zwłaszcza dzieci. Świat tego dziś nie rozumie. Przezwyciężanie zła dobrem jest naszą drogą, którą wskazał nam Zbawiciel – dodał.

Cały felieton autorstwa prof. Pawła Skrzydlewskiego dostępny jest do odsłuchania [w tym miejscu].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl